وام مسکن سال 96 | شرایط جدید دریافت وام مسکن در سال 1396 | شرایط دریافت وام 60 80 100 میلیونی

سه‌شنبه 24 مرداد 1396 ساعت 16:27

وام مسکن سال 96 | شرایط جدید دریافت وام مسکن در سال 1396 | شرایط دریافت وام 60 80 100 میلیونی وام مسکن سال 96 | شرایط جدید دریافت وام مسکن در سال 1396  شرایط وام مسکن بدون سپرده اقساط وام مسکن زوجین 96 شرایط دریافت وام مسکن خانه اولی ها 96  اقساط وام ۱۰۰ میلیونی مسکن 96  اقساط وام مسکن بدون سپرده 96 شرایط وام ساخت مسکن 96 شرایط وام 100 میلیونی مسکن وام مسکن با سپرده 96

وام مسکن

وام مسکن سال 96 + شرایط جدید دریافت وام مسکن در سال 1396

 

 


به گزارش مای پیکس لاو طی سال های گذشته قیمت مسکن به قدری بالا رفته است که خرید یک واحد آپارتمان کار بسیار دشواری شده است. به همین دلیل دولت در راستای کمک به متقاضیان خرید خانه تسهیلاتی در نظر گرفته است و هر ساله سیاست های خود را با توجه به شرایط بازار تعیین می کند. در ادامه جدیدترین شرایط دریافت وام مسکن در سال ۹۶ را خواهید دید. پس با ما همراه باشید.

شرایط جدید دریافت وام مسکن در سال 96

شرایط دریافت وام مسکن به سه روش است:

با وجود اینکه پرداخت وام‌های مسکن عمدتا در دو قالب وام از محل اوراق ممتاز و صندوق پس‌انداز یکم انجام می‌شود. اما در این بین متقاضیان با ابهاماتی در رابطه با نحوه دریافت هر یک از این تسهیلات و حتی هر دوی آنها مواجه هستند. و البته یک وام هم تحت عنوان جعاله پرداخت می شود.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر تسهیلات مسکن تنها در بانک مسکن به متقاضیان ارائه می‌شود.

این در حالی است که طی یکی دو سال گذشته مصوباتی برای ایجاد اختیار در بانک‌های تجاری برای دریافت وام‌ مسکن وجود داشته اما این بانک‌ها با توجه به کمبود نقدینگی و فعالیت‌های خاص خود عمدتا از پرداخت چنین تسهیلاتی سر باز زده و رسما در این باره اقدام نمی‌کنند. در دو سال اخیر شورای پول و اعتبار پرداخت تسهیلات تا سقف ۶۰ میلیون تومان را برای بانک‌های تجاری آزاد کرده و در ادامه نیز اختیارات دیگری به آنها داده است.

اما در مورد وام‌های رایج شبکه بانکی دو مورد خاص وجود دارد؛

تسهیلاتی که متقاضیان می‌توانند از محل خرید اوراق ممتاز از بازار بورس دریافت کند و همچنین تسهیلاتی که از حدود سه سال گذشته در قالب صندوق پس‌انداز مسکن شرایط آن فراهم شده و در اختیار خریداران مسکن قرار می‌گیرد.

البته این دو با وام یکدیگر تفاوت‌هایی دارد؛ از نحوه دریافت، مدت انتظار و به ویژه سود بازپرداخت.

برای هر دوی این تسهیلات دو گروه تعریف می‌شوند؛

انفرادی و زوجین. سطح تسهیلات برای هر کدام از این گروه‌ها بسته به منطقه جغرافیایی که در آن زندگی می‌کنند، متفاوت است.

وام‌های اوراق دار با هزینه های گزافاین در حالی است که در تسهیلات مربوط به خرید اوراق ممتاز در بازار سرمایه در هر صورت متقاضی باید نسبت به خرید اوراق اقدام کند. به طوری که به میزان مبلغ وامی که دریافت می‌کند، برای هر ۵۰۰ هزار تومان یک برگ اوراق بگیرد.

قیمت هر برگ اوراق اکنون حدود ۷۵ هزار تومان و مثلا برای وام ۷۰ میلیونی باید تا ۱۴۰ برگ اوراق خریداری شود که هزینه ای حدود ۱۰ میلیون تومان را به گیرنده وام تحمیل می‌کند.

اما در این شرایط دیگر نیازی به در انتظار ماندن برای دریافت تسهیلات نیست و بعد از خرید اوراق اقدامات لازم انجام می‌شود.

اکنون و با آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار سقف پرداخت وام‌های مسکن از محل خرید اوراق برای هر نفر تا ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته و به این ترتیب است که به صورت انفرادی برای تهران تا ۷۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا ۶۰ میلیون و سایر مناطق تا ۵۰ میلیون تومان قابل پرداخت است.

از سوی دیگر این تسهیلات برای زوجین نیز تعریف شده و در تهران تا ۱۲۰ میلیون، مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا ۱۰۰ میلیون و سایر مناطق تا ۸۰ میلیون تومان می‌توانند تسهیلات دریافت کنند. متقاضی باید برای بازپرداخت سودی حدود ۱۷.۵ درصد را بپردازد.

زمان بازپرداخت حداکثر ۱۲ سال و امکان بازپرداخت به روش‌های ساده و پلکانی وجود دارد.

این در حالی است که اکنون وجود سود بالای تسهیلات این بخش از مشکلات آن به شمار رفته و اقساط بالا و مجموع سود بازپرداختی قابل توجهی را به دارنده وام تحمیل می‌کند.

به گونه‌ای که گیرنده وام ۱۲۰ میلیونی(زوجین تهرانی) باید در هر ماه حدود دو میلیون تومان قسط و در مجموعه در ۱۲۲ سال حدود ۱۶۷ میلیون تومان سود برگرداند. مسئولان بانک مسکن و البته بانک مرکزی کاهش نرخ سود در وام از محل اوراق را منوط به کاهش نرخ سود تسهیلات رایج در شبکه بانکی و توازن منابع و مصارف دانسته‌اند.

در تسهیلاتی که از طریق اوراق گرفته می‌شوند باید یادآور شد که در مورد زمان و طول عمر خانه، صدور مجوز ساختمان مورد توجه بوده و به عبارتی از جواز ساخت آن نباید بیشتر از ۲۰ سال گذشته باشد.

موضوعی که عمدتا مورد سوال متقاضیان دریافت وام مسکن و تسهیلات است به نحوه انتقال این وام ها بر می‌گردد.

در رابطه با وام های قابل دریافت از محل اوراق به این ترتیب است که اولا دارنده تسهیلات از این محل می‌تواند بدون محدودیت بار دیگر وام‌های پرداختی از همین محل را دریافت کند اما با این شرایط که اگر قرار است وامی که اکنون در اختیار دارد را به مسکن جدیدی که می‌خواهد دوباره خریداری کند،

منتقل کند آنگاه دریافت وام جدید مشروط به مابه‌التفاوت خواهد بود.

مثلا اگر اکنون تا ۱۰ میلیون تومان از وام قبلی باقی مانده می‌تواند با توجه به اینکه برای انفرادی تا سقف ۷۰ میلیون تسهیلات قابل دریافت است،

مابه التفاوت آن یعنی تا سقف ۶۰ میلیون تومان اقدام کند ولی اگر قرار بر این نیست که وام قبلی را به مسکن جدید منتقل کند،

آنگاه می‌تواند با نام خود تا ۷۰ میلیون تومان تسهیلات بگیرد.

دارنده وام اوراق دار امکان دریافت تسهیلات صندوق پس انداز یکم را ندارد مگر…

در رابطه با حساب صندوق پس‌انداز مسکن شرایط دیگری وجود دارد.

این نوع از تسهیلات حدود سه سال است که با تصویب شورای پول اعتبار و از طریق بانک مسکن در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

تسهیلات صندوق پس انداز یکم در دو گروه انفرادی و زوجین قابل پرداخت خواهد بود.

برای انفرادی و در بر اساس مناطق جغرافیایی در تهران ۸۰ میلیون، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا ۶۰ میلیون و در سایر مناطق تا ۴۰ میلیون تومان تعریف می‌شود. برای زوجین نیز در ترهان تا ۱۶۰ میلیون، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر تا ۱۲۰ و سایر مناطق نیز تا ۸۰ میلیون تومان شرایط دریافت تسهیلات وجود دارد.

این در حالی است که برای دریافت هر مبلغ از این تسهیلات در دوره یکساله باید تا نیمی از آن سپرده‌گذاری شود.

هر چند که امکان سپرده‌گذاری کمتر با دوره طولانی‌تر نیز وجود دارد.

در این مدت اگر سپرده‌گذار خواهان برداشت منابع خود از صندوق پس‌انداز باشد به آنها بر اساس سود مصوب شورای پول و اعتبار سود سپرده تعلق می‌گیرد.

در صندوق پس انداز یکم نرخ سود تفاوت عمده‌ای با تسهیلات از محل اوراق دارد و از ابتدای تاسیس تا کنون در روندی کاهشی به ۹.۵ درصد رسیده است که تا حدودی این تسهیلات را به صرفه می‌کند. دلیل اصلی این کاهش نیز به مدت سپرده گذاری که به تامین منابع منجر می شود بر می‌گردد.

این در شرایطی است که متقاضی دریافت وام مسکن ، وام ۸۰ میلیونی ماهانه حدود ۹۳۰ هزار تومان قسط و در مجموع ۵۴ میلیون تومان سو بر می‌گرداند، سود مجموع وام ۱۶۰ میلیونی نیز تا ۱۲۸ میلیون تومان و با قسط دومیلیون تومانی است.

در تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم مشخص آن است که خاص خانه‌ اولی‌ها خواهد بود یعنی هیچ متقاضی‌ نمی‌تواند قبل از دریافت این تسهیلات از سایر وام‌های مسکن استفاده کرده باشد. متقاضی از تسهیلات بانک مسکن و سایر بانک‌ها جهت خرید، احداث واحد مسکونی، انتقال سهم‌الشرکه یا تعمیر واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

به عبارتی متقاضی از امکانات دولتی برای تهیه مسکن استفاده نکرده باشد.

بنابراین کسی که از تسهیلات مربوط به اوراق ممتاز دریافت وام مسکن استفاده کرده امکان تامین منابع به صورت مستقیم از محل صندوق پس‌انداز یکم را ندارد مگر اینکه وام از شخص دیگری که آن را دریافت کرده و قسط اول را نیز پرداخت کرده است، به وی منتقل شود.

در عین حال که هر متقاضی فقط یکبار می‌تواند از تسهیلات صندوق پس انداز یکم استفاده کند.

اما در صورتی که دارنده حساب صندوق پس‌انداز دریافت وام مسکن یکم واجد شرایط تسهیلات طرح خانه اولی نباشد، می‌تواند از مزایای تسهیلاتی این حساب (خرید و احداث واحد مسکونی) تا سقف‌های مقرر در حساب صندوق پس‌انداز مسکن عادی بهره‌مند شود.

این در حالی است که امکان استفاده از تسهیلات صندوق به صورت تکمیلی با اوراق وجود دارد.

به گونه‌ای که دریافت کننده تسهیلات صندوق پس اندازیکم می‌تواند در سقف‌های تعریف شده برای وام های از محل اوراق، مابه التفاوت را با خرید اوراق دریافت کند.

وام مسکن سال 96 | شرایط جدید دریافت وام مسکن در سال 1396 | شرایط دریافت وام 60 80 100 میلیونی

شرایط جدید دریافت وام مسکن در سال 96 - آسمونی

دریافت وام مسکن ، شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. به همین بهانه در این مقاله از آسمونی شرایط جدید دریافت وام مسکن که به تازگی تصویب شده است را برای شما عزیزان ...

اقساط وام‌های جدید مسکن+جدول - ایسنا

 ارقامی که به تازگی و با مصوبه شورای پول واعتبار به مبلغ وام مسکن دریافت تسهیلات مسکن از این محل باید به ازای هر ۵۰۰ هزار تومان از وام مبلغ جدید, اقساط, سود وام, مجموع بازپرداخت در ۱۲ سال, تعداد ... جزئیات جدید شرایط دریافت وام ۸۰ میلیونی مسکن .

جزئیات افزایش وام مسکن - روزنامه دنیای اقتصاد

سقف ریالی وام مسکن از سه مسیر جداگانه، برای «زوجین» افزایش پیدا ... متقاضیان با لحاظ شرایط اقتصادی خود و ویژگی وام‌ها در سبد سال 96 تسهیلات مسکن ... مسکن»، برای دریافت تسهیلات خرید با مبالغ بیشتر از سال گذشته، استفاده کنند. ... 20 میلیون تومان از وام جدید 140 میلیونی، بدون نیاز به شرط خرید اوراق، به ...

وام مسکن در سال 96 افزایش می یابد؟ - روزنامه دنیای اقتصاد

خانه / مسکن و عمران / وام مسکن در سال 96 افزایش می‌یابد؟ ... وجود دارد، توضیح داد: در پیشنهاد جدید، بانک مسکنمدلی طراحی کرده که شرایط دریافت تسهیلات خرید مسکن ...

جدول اقساط وام های جدید مسکن - نمناک

جدول اقساط بازپرداخت وام های جدید مسکن با مصوبه جدید 1396 وام از طریق اوراق وجود داشته و دوره بازپرداختی تا سقف 12 سال، می توان حدود اقساط و سود . دریافت تسهیلات مسکن از این محل باید به ازای هر 500 هزار تومان از وام مورد نظر، یک ... شرایط دریافت وام جدید مسکن · وام 60 میلیونی مسکن

شرایط دریافت وام جدید مسکن - نمناک

وام جدید مسکن و 3 شرط وام جدید مسکن و شرایط اصلی دریافت وام جدید مسکن در نمناک. ... وام صندوق پس انداز مسکن یکم به آپارتمان های حداکثر با عمر بنای 15 سال و وام

افزایش سقف وام مسکن بدون سپرده/ تسهیلات زوجین به 120

وام‌گیرندگان از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن، علاوه بر ... انفرادی ۱۰ میلیون و زوجین تا ۲۰ میلیون تومان وام بدون سپرده بگیرند.

شرایط دریافت وام مسکن در سال 96 چگونه است؟ - چگانه

این مطلب در مورد شرایط و چگونگی دریافت وام مسکن می باشد.

اقساط جدید وام‌های ۸۰ تا ۱۶۰ میلیونی مسکن - سایت خبری

 با این حال به دنبال انتقادات نسبت به بالا بودن سود وام مسکن و مشکلات موجود در پرداخت اقساط و سود کلی این تسهیلات 

مبلغ اقساط وامهای جدید 80 میلیونی، 60 میلیونی و 40 میلیونی

1396 جزئیات وام جدید 200 میلیونی مسکن و تاثیر آن بر بازارمسکن بانک مرکزی اظهارداشت: شرایط سپرده گذاری در میلیون تومان تسهیلات دریافت کند که با احتساب ۱۰ میلیون ... پیش‌بینی وزیر مسکن و شهرسازی از روند قیمت مسکن در سال 
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.

دانلود عکس جدید